Ajuvérdská

Ájurvédská masáž je stále populárnější metodou relaxace. Je oblíbená díky svým blahodárným účinkům a stylem provádění. Jedná se o základní Ájurvédskou masáž, hluboce relaxační a regenerační ve světě velmi vyhledávanou. Provádí se za použití léčivých masážních olejů, vybraných individuálně dle potřeb a zdravotního stavu klienta.

 

Ájurveda léčí celé tělo, duši i mysl. Přičemž klade důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví. V Ájurvédě dochází k harmonizaci organismu, uvolnění bolesti, únavy, stresu, posílení imunitního systému, zlepšení krevního oběhu a celkovému stavu uvolnění.

 
 

Průběh masáže

Ajurvédské masáže jsou založeny na individualitě člověka, proto je ke každému klientovi přistupováno dle jeho zdravotního stavu a potřeb. Používají se čistě přírodní oleje lisované za studena, které se po masáži musí nechat vstřebat do pokožky, aby se projevil jejich ozdravný účinek. Jsou prováděny velmi jemně, jsou účinné na zlepšení funkčnosti pohybového aparátu, lymfatického systému, napomáhají odplavování škodlivých látek z těla. Jedná se o výborné ozdravné masáže ve světě velmi populární, tak jako celý systém.

Používání olejů se při Ájurvedské masáži liší od jiných druhů masáží.
Oleje prohřejí tělo a optimálně povzbudí  látkovou výměnu, dokáží proniknout do pórů pokožky snadněji a hlouběji.
Mají protizánětlivou působnost v těle vážou toxiny, patří k silným antioxydantům. Všechny ayurvédské oleje mají čistící a vyživující účinek na tkáně a klouby.

Celková Ájurvédská masáž, která trvá 2 hodiny zahrnuje i péči o obličej, vlasy a vlasovou pokožku, lze však provádět masáž hlavy i bez použití olejů.